Bystré děti

Blog

Jak najít čas na cvičení na materske

Když se žena stane maminkou, najednou se vše změní…. A nejen z toho srdečního hlediska :-). Každá maminka totiž dobře ví, že mateřská dovolená má prostě „špatný název“.  Ale – lze najít způsoby, jak si něco z těch starostí a povinností aspoň trochu ulehčit. Nošení v šátku umožní kontakt s dítětem, když je potřeba něco dělat, uklízení formou hraní a vyprávění dítěti, co právě dělám, je úžasný způsob, jak dítě rozvíjet, věnovat se mu a při tom něco udělat.. A jde toho mnohem víc… (Pokračování textu…)

Celý článek

Mikulášské básničky

Mikuláš, čert a anděl. To je trojice, která navštěvuje děti každý rok navečer 5. prosince. Někteří rodiče po pravdě říkají dětem, že čerti nejsou, že jsou to jen převlečení lidé. Nechtějí, aby se děti bály a měly z toho nějaká psychická traumata. Jiní rodiče naopak děti pomocí čertů straší a snaží se je tak donutit, aby poslouchaly. Je to každého volba…. Každopádně mikulášské básničky se říkají asi všude. (Pokračování textu…)

Celý článek

19 přikázání Marie Montessori pro rodiče

Marie Montessori vytvořila 19 základních přikázání pro rodiče, které jim mohou pomáhat při jejich výchově. Jsou jednoduché, ale pokud se hlouběji začtete, objevíte v nich moudrost mnoha knih v několika slovech. Pokud si najdete jednou za čas chvíli se pozastavit nad těmito slovy, může to mít pozitivní dopad na vývoj vašich dětí a život celé rodiny. (Pokračování textu…)

Celý článek

Složte s dětmi ubrousek na vánoční stůl!

Jestli chcete o vánocích překvapit své milované nebo něčím novým okořenit báječnou atmosféru vánoc, zkuste pro štědrovečerní večeři se svými dětmi vykouzlit krásný vánoční stromeček – jednoduše z ubrousku! Jednak to bude na vánočním stole nádherně vypadat, ale také pomůžete svému dítku se rozvíjet! Cílem jakéhokoliv skládání ubrousku jakožto aktivity, jež rozvíjí dítě, je přesné skládání jako nácvik pro mnoho úkolů běžného života, přesnost, koncentrace, koordinace pohybu, samostatnost a nezávislost, ale i příprava na budoucí psaní.

Mnoho šťastných okamžiků při tvoření s vašimi bystrými dětmi!

(Pokračování textu…)

Celý článek

Technologie nikdy nenahradí lásku

V dnešním dynamickém a rychle se měnícím světě má technologie své místo. V mnoha ohledech pomáhá zjednodušit si život.

I v raném vzdělávání má technologie své místo, protože díky počítačům a internetu je rané vzdělávání hrou  jednodušší pro rodiče na přípravu i ovládání a mnohem zábavnější pro děti. Ale… (Pokračování textu…)

Celý článek
 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE