Bystré děti

Hodnocení uživatelů

Martina a děti

Martina

Maminka Lenky Jennifer a Kateřiny, Česká republika

Nemám žádné hudební vzdělávání, nehraji na žádný hudební nástroj. Přesto zpívám ráda a zpívání, tleskání a hraní na dětské hudební nástroje je běžnou součástí života s mými dětmi. Ale nikdy jsem dětem nebyla schopná dát žádný lepší náhled do světa hudby.

Díky svým skvělým zkušenostem, které mám díky používání programů Little Reader a Little Math, jsem o novém programu Little Musician ani na chvilku nepochybovala.  A je tak skvělý, jak jsem očekávala. Nabízí přesně to, co já sama svým dětem nedokážu nabídnout – nenásilnou a zábavnou formou umožnit dětem porozumět hudbě.

Samotná znělka při spuštění programu děti k počítači láká, takže holky přiběhnou hned, jak znělka zazní. Chtějí hrát i několik lekcí za sebou, zpívají, tleskají, tančí, prostě si lekce spolu užíváme. A učím se i já.

Děkuju všem v BrillKids!  Vřele doporučuji Little Musician všem rodičům, kteří chtějí ve svých dětech rozvinout lásku k hudbě!

Více našich zkušeností zde: Bystré děti: Naše zkušenosti s programy

detske_vzdelavaci_hry_hudba_rodic1

Tonya, matka Owena a Lily

Moje dcera má díky Little Musician absolutní sluch

Jako u každé oddané matky, i u mě jsou na prvním místě mé dvě děti Owen a Lily, kterým se snažím zajistit ten nejlepší start do života,  jaký se jen dá. Přibližně před dvěma a půl lety jsem se dozvěděla o dětské gramotnosti a s pomocí programu Little Reader mé obě děti začaly samostatně číst v 19 měsících. Díky používání Little Math také získali znalosti o množství a základy rovnic. S programem Little Reader jsme se postupně začali učit slovíčka dalších dvou jazyků, které se učili s velkou lehkostí.

Pokus o hudební vzdělávání

Poté, co se moje děti naučily základy čtení, matematiky a cizích jazyků jsem si uvědomila, že hudba by byla jakýmsi dalším logickým krokem v jejich celkovém raném vzdělávání. Všechny studie, které jsem si přečetla, vyzdvihovaly významný vliv hudebního vzdělání na kognitivní schopnosti, protože hudba stimuluje mozek takovým způsobem, jakým to není možné dosáhnout prostřednictvím jiného média.

Chtěla jsem dát mým dětem možnost porozumět hudbě …

Výsledky

V průměru jsme Little Musician používali 5 dní v týdnu 2 x za den. Lily a Owen milují dětské písničky, které jsou v Little Musician, a některé dny, pokud jsme neměli mnoho času, jsme si vyslechli jen 2 nebo 3 písničky,  jindy 6 až 8 písniček během jednoho denního kurzu. Věřím, že to mělo velký vliv na tříbení jejich sluchu.

Po šesti měsících pravidelného používání Little Musician nás Lily přesvědčila, že má absolutní sluch v rámci všech bílých kláves na klaviatuře našeho digitálního piána.

Poslední verze programu Little Musician již zahrnuje písně i v tónech černých kláves, které nám pomohou při rozeznávání jejich tónů.

Owen dokáže rozeznat mnohé z tónů na klavír a také začíná rozeznávat akordy .

K tomu všemu Lily za méně než 6 měsíců přišla na to, jak přenést dětské písně do jiné tóniny. Little Musician ji nejprve naučil píseň „Incy WinCE Spider“ v C dur a pak v F dur. Pochopila, jak to funguje, a začala to zkoušet s dalšími písničkami. Říkala: „Mami, víš že se ty písničky dají zahrát i takhle?“ Zpočátku sedávala za klavírem a brnkala do kláves, dokud „Twinkle Twinkle Little Star“ neznělo bezchybně v „Se“ dur. Sama jsem nevěděla, o co se snaží, protože v té době jsem ani netušila, co “ přetransformovat“ znamená. 

Little Musician video-recenze od Kristy a jejích dětí

Krista Guerrero je presidentkou Intellectual Baby LLC (Tvůrce MonkiSee)

V této video recenzi nám Krista ukazuje, jak vypadá „běžný den“, když používáte Little Musician, a předvádí, jak používá software se svými dětmi.

Její děti jsou ve věku od šesti do sedmnácti let. Čtyři z nich mají již nějaké zkušenosti s hudbou, ale jsou to nevyučení hudebníci. Krista používá Little Musician, aby zjistila, jak její děti budou reagovat na obsah Little Musician.

Jak postupují lekcemi, jedna z jejích starších dcer považuje získané informace za opravdu cenné. Řekla, že i když software vychází vstříc spíše batolatům a malým dětem, zjišťuje, že lekce jsou zajímavé. Považuje také lekce za snadno sledovatelné, lehce pochopitelné a jednoduše nastavitelné.

Krista, na druhé straně, je zkušený hudebník. Chodila na hodiny klavíru během svého dětství a učila se hudební teorii. Nicméně, sama řekla, že nikdy nechápala solmizační stupnici a pro ni je to ta nejzábavnější část Little Musician. Užívá si učení solmizační stupnice stejně jako její děti a líbí se jí, že software vyučuje také hudební akordy.

Malé děti si Little Musician užívají!

 

Více videí malých dětí, jak si užívají seznamování s hudbou prostřednictvím programu Little Musician, najdete zde.

 

 

detske_vzdelavaci_hry_zkusenosti_08Kimberley

Maminka Sophie a Anneliese, Australie

Little Musician je kompletní program, který učí malé děti (a jejich „mladé duchem“ rodiče) hudební teorii zábavným způsobem.  Miluju Little Musician – miluju to, že je pro nehudebního rodiče tak jednoduchý na používání (zmáčknu tlačítko a už to hraje)!

A  děti ho milují. Obě moje děti – po 17 dnech používání tohoto programu – dokáží rozeznat notu DO, když je zahraná. Obě moje děti jsou přilepené k obrazovce a tancují, když přijde na řadu hudba. Moje nejmladší Anneliese dokonce ráda „diriguje“ populární klasickou hudbu, když hraje! Často slyším svou 17 měsíční dcerku, jak zpívá Do-Mi-So svým plyšákům. Je to prostě program „vše v jednom“, skvělý pro rodiče, kteří nemají žádné hudební vzdělání, jak dítě začít seznamovat s nádherným světem hudby. Navíc to má i obrovské výhody pro mozek, které jdou ruku v ruce s učením se hudbě.

detske_vzdelavaci_hry_zkusenosti_07Cate

Maminka dvou dcer (Jessica a Samantha) z Kanady

Myslím si, že je to úžasný nástroj. Netuším, jak bych měla začít děti učit hudbě, proto na programu miluju, že to vš obsahuje. Miluju to, že když otevřu program, tak se ozve taková ta famfára, která skoro děti volá. Když děti uslyší tuto úvodní melodii, hned přiběhnou a chtějí začít lekci. Little Musician je fantastický.

Moje dvouletá dcera mi dnes dokázala, že se naučila strašně moc jen za dva krátké týdny. Byly jsme v parku a Sam si všimla dřevěné lavičky, která byla z dřevěných tyček. Vzala 6 kamínků a dala je na ty tyčky a řekla Do, Mi, So a Fa, La, So. Uvědomila jsem si, že si Samantha všimla, že lavička vypadá jako notová osnova a ona se snažila dát noty na linky a do mezer (až na to, že kamínky neustále propadávali)! Bylo to tak úžasné to pozorovat.

Moje děti mají nejradši tleskání, a také rozpoznávání akordů. A vlastně také poznávání hudebních nástrojů. Little Musician mi nabízí kompletní řešení, jak seznamovat děti s hudbou. Dá jim to skvělý základ pro jakékoliv jiné hudební programy či kursy, které budou absolvovat, jako například hra na piáno nebo lekce zpěvu.

detske_vzdelavaci_hry_zkusenosti_04Elle

Maminka Jakoba z Kanady

Jsem beznadějná, když jde o muziku. Hledám něco, co je jednoduché na používání a přitom zábavné. Little Musician tuto moji představu naplňuje! Vlastním také jiný produkt, který učí malé děti hudbu, ale ještě jsme s ním vlastně ani nezačali – protože když jsem se dívala na plán lekcí, měla jsem pocit, že čtu nějaký vědecký projekt.

S programem Little Musician je to tak jednoduché. Program mi ušetřil spoustu času a energie a skvělý je také ten připravený učební obsah a schopnost programu „Klikni a hraj“ je prostě úžasná! Můj syn miluje poznávání  smyčcových nástrojů a vypadá to, že už rozpoznává nějaké akordy! Dokonce také tancuje a pohybuje rukama jako dirigent během lekcí „Poslech hudby“! Řekla bych, že Little Musician je obrovská záchrana pro maminku, která nemá žádné hudební vzdělání, ale skutečně chce nějak své dítě učit hudbě. Myslím si, že miluju program Little Musician stejně tako moc (a možná ještě víc) jako můj syn!

detske_vzdelavaci_hry_zkusenosti_01Aleksandra

Maminka Franka & Rozy

Jsem Suzuki rodič, učím se hrát na housle společně se svým dítětem. Také jsem pár let hrála na klávesy, když jsem byla malá.

U programu Little Musician obě moje děti milují ty malinké srandičky – ty úsměvy nebo obrázky, které se objevují na notové osnově místo not – a také moc rádi tleskají během rytmických lekcí. Také se pokouší zpívat a zajímají se o hudební skladatele a jejich hudbu. Obě moje děti nyní rozpoznají zvuk, který začne hrát, což je úžasný začátek, jak se připravit na lekci! Jsou opravdu nadšené, když ten zvuk uslyší, a okamžitě přiběhnout ke mně připravené se „učit“.

Lekce připravené ke hraní solmizačních slabik jsou také skvělé – sama toho nevím mnoho o zpívání, a toto je úžasný úvod pro děti, který jim já sama nemůžu nabídnout. Jsem opravdu šťastná, že Little Musician předsavuje solmizační stupnici! Pokoušela jsem se najít program, který právě tohle učí malé děti, a jsem opravdu šťastná, že jsem ho našla. Milujeme učení se hudbě pomocí programu Little Musician. Podobný program jsme hledaly opravdu dlouhou dobu. Stal se úžasnou součástí našeho denního programu flash karet a je to skvělý doplněk k našim Suzuki lekcím výuky hry na housle. Program je jednoduchý na používání a obě moje děti si lekce velmi užívají a vždy se pokoušejí nějak aktivně zapojit. Děkuji za tento úžasný produkt!!!

detske_vzdelavaci_hry_zkusenosti_02Keeli

Maminka Merrilise, Samuela a Evy, West Sussex, Anglie

Byla jsem tak nadšená, protože jsem na to čekala celý dlouhý rok! A teď, když už ho konečně máme, jsme objevili, jak je jednoduchý na používání. Líbí se mi, jak jsou v programu použity barvy, které representují noty. Líbí se mi, že se můžu pravým klikem vrátit k minulé notě, když potřebuju. Je to jasné, zábavné a pokrývá to široký záběr hudebních lekcí.  Moc se mi líbí, jak Little Musician učí děti o různých hudebních nástrojích a že si můžeme přehrávat jak jednoduché, tak ty složitější hudební kousky, takže se naše děti učí rozeznat, jak který nástroj hraje.

Doufám, že tohle bude jednoduchý způsob, jak dopřát našim dětem hudební sluch. Moje starší už začals zpívat noty ve správné výšce tónu (přestože vždy zpívala velice falešně). Pouze po několika týdnech používání programu Little Musician moje 19-ti měsíční dcera začala zpívat některé noty správně, když je viděla – ještě dřív, než zazněly. Často mě prosí, abychom spustily program, tím, že klepe prstíkem na monitor počítače a říká „ca ca“ (clap, clap – překlad tleskat) protože prostě miluje nejvíc právě část, kde se tleská do rytmu, nebo že správně zanotuje „Do“. Docela mě udivuje, jaké pokroky už udělala během takové krátké doby. A jsem opravdu natěšená, až uvidím, jak se to bude vyvíjet dál.

Moje tři děti to prostě milují. A užíváme si s tím opravdu spoustu legrace. Spouštíme to na tabletu na konci každého jídla a fakt je to legrace; dva starší mě prosí, abych to spustila, a nadšeně jásají, když to udělám. Nejmladší je připravená tleskat, když přijde tleskací část, a říká názvy not, když přijde tato část.  Často používám možnost pravého kliku u solmizační lekce, takže můžeme přehrávat znovu a znovu noty, kolikrát potřebujeme, což je úžasná možnost.  Také mají rádi dlouhé části hudebních skladeb na konci a všichni tři tancují několikrát za sebou, dokud já neřeknu, že už to stačilo. Little Musician skutečně přidal roztomilý rozměr našemu běžnému dni a vždy to náš den tak nějak rozzáří. Myslím, že se to stalo nejužívanější částí našeho dne, což je skutečně roztomilé a je to skutečné překvapení. Skvělá práce, lidi z BrillKids týmu,  znovu jste to dokázali – vyrobit program, který je tak všestranný a  skutečně umí a dělá to, co říká, že umí a dělá!

detske_vzdelavaci_hry_zkusenosti_06Viv

Maminka Belly, Gambia

Nemám žádné hudební vzdělávání – sice jsem se pokoušela před několika lety učit moje první dítě hudbě podle Domanovy metody, ale když jsem se o to samé pokoušela se svým druhým dítětem, zjistila jsem, že je tento úkol velmi náročný, jelikož nemám správné nástroje, ale ani čas, abych si oživila paměť a znovu se to všechno naučila. S jedním dítětem to bylo všechno mnohem jednodušší, měla jsem všechny večery, abych si připravila lekce na příští ráno; ale se dvěma dětmi jsem žádné volné večery neměla a rána začínala s miminkem ochotným se učit, ale maminka byla nepřipravená toto nabídnout. A v tom okamžiku přišel BrillKids produkt, aby mě zachránil!

Doposud je Little Musician je jediný program, který jsem  důsledně schopná používat, protože ode mě nevyžaduje žádnou přípravu – vše, co potřebuji, je spustit lekci, a moje děti mají úžasnou hudební zkušenost. Všechny nás to hodí do skvělé nálady a motivuje nás to k tomu, že se chceme dozvědět víc. Slýchávám o rodičích, kteří čekají, až budou jejich děti starší, aby je zapojily do nějakých hudebních kurzů, a tyto kurzy jsou velmi drahé. Někdy učitelé ani nechtějí brát takhle malé děti, a ve chvíli, kdy je dítě dostatečně velké pro takové kurzy, už má spoustu jiných zájmů než je právě hudba. Ale s programem Little Musician zjistíte, že to je program, který mohou rodiče používat se svými dětmi už od kojeneckého věku – bez stresu, prostě přehrát lekci a užívat si ji se svým maličkým. Neznám žádný jiný produkt, který by tohle takhle uměl. Jsem šťastná, že si hudba opět našla v našem domě své místo, takže moc děkuji BrillKids týmu za tak úžasný a  „jednoduchý na používání“ učební nástroj!

detske_vzdelavaci_hry_zkusenosti_03Heidi

Maminka Amelie a Luka, USA

Moje rodina miluje Little Musician, protože je to legrace a je neuvěřitelně jednoduchý na používání. Také jsme byli nadšeni těmi okamžitými výsledky. Už po týdnu používání připraveného učebního obsahu moje děti (3 a 6 let) začínají rozpoznávat a zpívat různé akordy. Hned od první lekce dokázaly slyšet rozdíl mezi do-mi-so a fa-la-do. Když přišla na řadu sekvence so-ti-re, tak i tady byly schopni slyšet rozdíl a rozpoznat tento akord. Já sama se se svými dětmi učím tak mnoho – nemám žádné znalosti v solmizační stupnici, takže i pro mě je to opravdu skvělé. Vůbec bych netušila, jak bych nějaký takový učební obsah připravila pro své děti sama, takže opravdu miluju to, že už to za mě někdo udělal!

Vyzkoušet zdarma Koupit kurz Hudba hrou Napište nám

 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE