Bystré děti

Proč učit dítě hudbě

Proč je hudební výchova důležitá??

Děti umí přirozeně už od narození ocenit krásu hudby a včasné zkušenosti s hudbou mohou mít výrazný vliv na jejich schopnost učit se.

Poslech hudby může mít výrazný vliv na způsob, jakým se dítě bude učit. Zdá se, že hudba hraje klíčovou roli při propojování nervových sítí v mozku dítěte. Mnoho studií již dokazuje, že poslech hudby v mladém věku výrazně ovlivňuje strukturu mozku.

Poslech hudby může pomoci při rozvíjení schopností, jako jsou hudební myšlení, jazyk a gramotnost, tvořivost a koordinace. Poslech hudby přiblíží dítěti princip vzorů a úseků, rytmu, tempa a tónu, které jsou důležité při zdůvodňování a řešení problémů. Studie odhalily, že děti se silným smyslem pro rytmus umí lépe číst a lépe chápou matematiku.Navíc hudba dokáže zrelaxovat kojence či batolata a uvést je do vnímavého stavu, což je výborné v případě, pokud chcete s dítětem zkusit nějakou novou aktivitu.
Hudba má schopnost zvýšit u dětí sebedůvěru a sebeúctu a být formou komunikace u dětí, které ještě neumějí mluvit.Společný poslech hudby je levná a jednoduchá aktivita – a může být nádherným prostředkem projevování si lásky mezi vámi a dítětem.

Další výhody pro vaše dítě (podle Carolyn Phillips)

 1. Rané zkušenosti s hudební výchovou pomáhají rozvíjet ty oblasti v mozku, které jsou zodpovědné za řeč a logické myšlení.
 2. Je zde i souvislost mezi hudbou a prostorovou inteligencí (schopnost vnímat okolní svět a vytvářet přesné mentální obrazce viděného).
 3. Studenti uměleckých škol se učí myslet kreativně a řeší problémy představováním si různých řešení, odmítajíc přitom staromódní pravidla a domněnky.
 4. Poslední výzkumy ukazují, že studenti umění jsou úspěšnější na standardizovaných testech, jako je například SAT v USA (měří verbální, vědomostní a matematické schopnosti při přijímání na VŠ) a že studenti středních škol dosahují obecně lepších výsledků.
 5. Studium umění poskytuje dětem možnost nahlédnout do jiných kultur a učí jejich empatii s lidmi těchto národů.
 6. Studenti hudby se naučí být zruční, učí se, jak jednotlivé části opatrně zapadají do celku, a tím jsou ve značné výhodě oproti průměrným pracovníkům.
 7. V hudbě, pokud se jednou spletete, je to chyba, a jen díky tvrdé práce se dopracujete k úspěchům. Prostřednictvím studia hudby se studenti naučí hodnotám vytrvalosti, jako prostředku pro dosažení nejvyšších úspěchů a zvláštního uznání za tvrdou práci.
 8. Studium hudby zlepšuje schopnosti týmové práce a disciplíny.
 9. Přes hudbu děti dokážou vyjádřit, jak se cítí.
 10. Studium hudby rozvíjí dovednosti, které jsou potřebné na každém pracovišti. Zaměřuje se více na „dělání“ jako protikladu pozorování, a učí studenty, jak vystupovat doslova kdekoli na světě. Na hodinách hudby se studenti mohou naučit lepší komunikaci a vzájemné spolupráci.
 11. Vystupování na jevišti učí mladé lidi, aby překonali strach a podstoupili riziko. Pociťovat obavy je motivující, je to něco, co budeme v životě často pociťovat. Hudba přispívá k psychickému zdraví a pomáhá v prevenci riskantního chování, jako je například užívání drog.
 12. Vystavování dětí umění má nesrovnatelné výhody.

Jaké základní znalosti a schopnosti se moje dítě naučí s programem Little Musician?

Co se mé dítě naučí s programem Little Musician

Vyzkoušet zdarma Koupit Little Musician Napište nám

 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE