Bystré děti

Často kladené otázky

Pro který věk je Little Math vhodný?

Začít můžete již ve 4 až 6 měsících, ale mnoho rodičů používá Little Math ještě i u mnohem starších dětí, zejména když se u dítěte koncept matematiky zavádí poprvé.

Poznámka: Jednotlivé děti reagují odlišně na Little Math v rozličném věku. Některé mu nevěnují pozornost, když mají jeden rok, ale mohou projevit obrovský zájem ve dvou letech či naopak. Každé dítě je výjimečné a každé může reagovat odlišně!!

Jsou počítačové monitory bezpečné pro miminka?

Mnoho lidí má negativní asociaci s televizory a počítačovými monitory (zvláště když se jedná o děti), ale důvody jsou při dnešní moderní technologii již obvykle neopodstatněné..

Před časem, kdy televizory a počítačové monitory (známé jako CRT) produkovaly značné množství radiace, byly důvody zřejmé, ale s dnešními LCD monitory je skutečnost odlišná.

Technické parametry starších počítačových monitorů, zejména pomalá doba odezvy, způsobovaly nadměrnou námahu očí, pokud takový monitor člověk sledoval několik hodin. Dnešní monitory mají rychlou dobu odezvy, a navíc, lekce programu Little Math zaberou pokaždé jen několik minut před počítačem, ne několik hodin..

Televizi má všeobecně také špatnou reputaci, například Americká asociace pediatrů doporučuje, aby se miminka do dvou let na televizi vůbec nedívala. Důvodem však není samotné sledování televizoru jako takového, ale hlavně obsahu vysílání. Programy, jako ty vysílané na televizní stanici Cartoon Network, promítají rychle se měnící obrazy, které bombardují děti nadměrnou stimulací. Příliš dlouhé koukání může znecitlivět jejich ostatní stimulaci, dokonce může vést k poruše pozornosti ADD..

U programu Little Math trvá jedna lekce jen několik minut a v ničem se nepodobá výše popsanému způsobu vysílání.

Jsou lekce dostupné i v jiných jazycích?

Little Math je v současnosti dostupný v souladu s osnovami americké angličtiny s nastaveními v angličtině a v mandarínské čínštině. Nicméně, dodatečné nastavení v mnoha dalších jazycích si můžete stáhnout na BrillKids fóru.

Kdy uvidím výsledky?

V první řadě, naše rada zní, NESOUSTŘEĎTE SE NA VÝSLEDKY!

Soustředění se na výsledky vede k negativním emocím, jako je úzkost a zklamání, které od vás přirozeně převezme následně i vaše dítě.

Místo toho hleďte na čas strávený učením se jako na čas sbližování a poznávání se s vaším dítětem. Cílem je představit matematiku vašemu dítěti a přitom si současně hrát a bavit se. Tím dítěti poskytujete radostnou a láskyplnou zkušenost. Tím, že se soustředíte na společně trávený čas, stává se z vás efektivnější učitel. Až následně zjistíte, že to, že se vaše dítě naučí matematiku, je velmi příjemný vedlejší účinek

Je velmi obtížné určit, kdy si vy sami budete uvědomovat, že se vaše dítě začalo efektivně učit matematiku. Děti jsou rozdílné a vyvíjejí se i proto rozdílným tempem. Hodně záleží určitě na tom, kdy začnete a jak moc se bude vaše dítě z lekcí těšit.

Někteří rodiče, kteří začali dříve (např. v 5 měsících), si začaly všímat, že jejich dítě rozpoznává čísla a množství již v 9 měsících. Jiní rodiče, kteří začali později (např. ve 2 letech), si toho všimly už po jednom měsíci. Další rodiče prohlásily, že u jejich dětí nikdy nerozpoznali výsledky učení se během několika měsíců, až když je v jeden den příjemně překvapili vložením učení matematiky do všedních každodenních aktivit.

Ať už jste jakýkoli zmiňovaný případ, mějte za každé situace na paměti, že toto není soutěž! Každý zážitek s matematikou, který poskytnete vašemu dítěti v jeho raném věku, bude určitě pro něho užitečný..

Na kolik počítačů mohu software nainstalovat?

Your license allows you to install our software on up to 2 computers at any one time. When activating your license key, your activation record will be registered in your BrillKids member account. If you change computers, simply access your member account online and remove one of the activation records to free up a spare slot.

Berte, prosím, v úvahu, že aktivační záznam můžete odstranit tehdy, pokud potřebujete uvolnit aktivační místo – toto je výhodné, především když měníte počítač, nebo v něm aktualizujete software. Můžete tak učinit i v případě, že potřebujete přeformátovat hardware.

Aktivační záznam můžete odstranit maximálně 5 krát. Poté již budete muset potvrdit svoji totožnost kvůli ujištění se, že váš instalační klíč nebyl zneužit.

Proč je dobré učit matematiku již v raném věku?

Vyzkoušet zdarma Koupit Little Math Napište nám

 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE