Bystré děti

Učební obsah LR

STRUKTURA UČEBNÍHO OBSAHU

Učební osnova s obsahem, která je komplexní ve svém rozsahu i koncepci, bude vést Vaše dítě systematicky a progresivně: od vizuálně čtených jednotlivých slov, přes poslech skupiny slov, po čtení celých příběhů na konci!

Tato učební osnova LR obsahuje roční výuku – 2 semestry po 6 měsících. Je založena na týdnu, který má pět pracovních dní (kurzy jsou v pracovní dny), a každé pololetí zahrnuje 130 dní výuky. U každé kategorie lekcí bude každý den skryto jedno slovo a jedno nové slovo bude přidáno. Na konci každé kategorie se skryté slovo opět vrátí.

Kurz se skládá z několika různých lekcí. Denní kurz může například obsahovat následující lekce:

  • Slovní bleskovka (Word Flash)
  • Více-smyslová lekce (Multisensory)
  • Obrázková bleskovka (Picture Flash)
  • Tvoření slov (Pattern Phonics™)
  • Čas na příběh (Story Time)

 

JAZYK UČEBNÍHO OBSAHU

Sestava Little Reader zahrnuje anglickou učební osnovu (2 verze níže):

  • Učební osnova v USA angličtině – využívá amerických pravopisných pravidel s americkým přízvukem
  • Učební osnova v UK angličtině - využívá britských pravopisných pravidel s britským přízvukem

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Obsah balíčku anglické verze UK se týká pouze mediálních souborů a digitálních lekcí pro program Little Reader. 

Další jazyky, které jsou k dispozici v samostatných balíčcích:

  • Učební obsah zjednodušené čínštiny – využívá zjednodušených čínských znaků s nahrávkami mandarín Čínštiny
  • Učební obsah tradiční čínštiny- využívá tradičních čínských znaků s nahrávkami mandarín Čínštiny
  • Učební obsah francouzštiny

TYPY LEKCÍ

V učební osnově semestru 1 a 2 uvidíte tyto typy lekcí – v některých případech se vyskytují více než jednou za kurz:

1.  Lekce Slovní bleskovka (Word Flash)

Slovní Bleskovka (Word Flash) se používá k výuce slov skrze bleskovou metodu (flash metodu).  Slova budou automaticky rychle přehrávána a zaberou méně než 1 minutu na přehrání.

Co je dobré na této metodě? 

lr-image-01

Je mnohem více pravděpodobně, že pokud jsou informace presentované v rychlosti, budou mozkem absorbovány pomocí pravé mozkové hemisféry. Toto umožňuje dětem pamatovat si obrovské množství informací bez námahy.

Tento typ učení je nejvíce efektivní a přínosný pro velmi malé děti, jejich pravá mozková hemisféra je dominantnější než je tomu u starších dětí a dospělých.

2.  Více-smyslová lekce (Multisensory)

Více-smyslové lekce (multisensory) se vyučují jakýmsi nenuceným rytmem a je to část, kde můžete nejvíce komunikovat se svým dítětem. Můžete sami ovládat rychlost lekce a ručně se přesouvat ze slova na slovo.

Co je dobré na této metodě?

lr-image-05Účinek rychlosti, s jakou se učíme, je zvýrazněn, pokud máme možnost prožít význam slova pomocí několika smyslových kanálů.

Učení touto cestou přináší také spoustu legrace a zábavy – malé děti milují, když se koukají na aminace, slyší a imitují zvuky zvířat, a pokud napodobují akce jakou je tleskání, skákání či kopání nohama.

3. Lekce Obrázková bleskovka (Picture Flash)

Obrázková Bleskovka (Picture Flash) je lekce podobná lekci Slovní Bleskovka s tím rozdílem, že učíte význam slov rychlým přehráváním obrázků. Toto účinně posiluje to, co se Vaše dítě naučilo během více-smyslových lekcí!

Co je dobré na této metodě?

lr-image-02Toto efektivně posílí a upevní, co se vaše dítě naučilo v předchozí více-smyslové lekci. Obrázky se předvádějí ve stejně velké rychlosti jo u slovní bleskovky, což aktivuje přijímání informací pomocí pravé mozkové hemisféry.

4.  Tvoření slov (Pattern Phonics™)

Lekce učící tvoření slov (Pattern Phonics™) zobrazují barevně-kódovaná slova s rozlišením skupin samohlásek a souhlásek. Od pátého týdne dále se Vaše dítě bude nejen učit číst rychle pohledem (Sight reading), ale zároveň bude vedeno k tomu, jak dekódovat psaný jazyk intuitivním způsobem.

Co je dobré na této metodě?

lr-image-18Je známo, že děti, které jsou nenásilně učené rozpoznávat psaná slova již v raném dětství, se naučí číst, mají lépe vyvinuté intuitivní chápání tvorby slov. BrillKids‘ Pattern Phonics™ kurz je navržen, aby usnadnil a urychlil tento přirozený proces.  Proto, aby se dětem usnadnilo přirozené dekódování tvorby slov, jsou používány ve slovech různé barvy pro znázornění určitých  principů tvorby a znění slov.

Například u skupiny slov končících na „-ay,“ hláska (nebo skupina hlásek) na začátku je růžová, zatímco neměnná přípona „-ay“ je modrá.

5.  Čas na příběh (Story Time)

Little Reader zahrnuje jednoduché příběhy, které obsahují slova z učební osnovy, takže na konci učební osnovy bude Vaše dítě umět číst nejen jednotlivá slova, ale dokonce celé příběhy! Můžete dítě učit vlastním tempem posouvajíce se od jedné věty k druhé.

Co je dobré na této metodě?

lr-image-46 (1)Čas na příběh je navržen speciálně pro vás, abyste vaše dítě během čtení také učili číst, a ne jen abyste vašemu dítěti četli.

To, že jsou text a obrázky oddělené, umožňuje, aby se vaše dítě soustředilo na psaná slova, aniž by jeho pozornost odlákávaly obrázky nebo video.

Každý textový slide je následovaný pěkným obrázkem nebo animací pro ilustraci toho, co právě vaše dítě četlo. A to dělá ze čtení pomocí těchto příběhů opravdovou zábavu!

 

Jak vypadají lekce

Vyzkoušet zdarma Koupit Little Reader Napište nám

 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE