Bystré děti

Hodnocení uživatelů

Martina a holky

Martina

Maminka Lenky Jennifer a Kateřiny, Česká republika

Když jsem se při svém pobytu v USA dozvěděla o raném vzdělávání, byla jsem nadšená. Podle zjištěných metod jsem připravovala kartičky se slovy a obrázky, které tato slova reprezentovaly. Bylo to ale velice pracné a časově náročné. A taky finančně náročné, protože jsem všechny obrázky tiskla na velké čtvrtky. Nebylo divu, že jsem nedokázala dlouhodobě vytrvat :-).

Pak přišel Little Reader, který přesně v takovou chvíli dokáže pomoci. Vše je v programu připravené, navíc slova nahraná rodilými mluvčími v angličtině a obrázky a videa pro pochopení významu slova je přesně to pravé pro efektivní učení malého dítěte cizímu jazyku přirozenou formou s použitím více smyslů.  A díky tomu, že je to počítačový program, je aktivace pravé mozkové hemisféry pro nenásilné učení hrou tak snadné – stačí nastavit bleskové (flash) přehrávání a zmáčknout PLAY!

A protože program Little Reader umožňuje nahrát téměř cokoliv, začala jsem vytvářet vlastní lekce v češtině. Jednotlivá slovíčka jsem začala rozšiřovat na krátká slovní spojení, fráze, písničky, dokonce i na celé pohádky. Nebyl problém vytvořit pohádku s oblíbenou postavičkou mé dcery. A jelikož se obě mé holky rády dívají na videa a fotky z akcí, jež jsme společně zažily, vytvořila jsem další lekce s použitím fotek, na kterých jsou ony. A při prohlížení fotek tak mé děti přirozeně „nasávají“ i psaný text.

Učení jazyka s programem Little Reader je samozřejmě jen doplňkem všech našich ostatních aktivit, ale díky programu Katynka ráda hraje právě hry se slovíčky a obrázky „na koberci“. Hrajeme si, zpíváme si, dovádíme, čteme. Little Reader je skvělý doplněk našich dětských hrátek a radovánek.

Děkuju všem v BrillKids! Určitě doporučuji Little Reader všem rodičům, kteří chtějí umožnit svým dětem rozvoj jejich přirozených geniálních jazykových schopností, jež jim dala do vínku příroda při narození.

Více našich zkušeností zde: Bystré děti: Naše zkušenosti s programy

Renata

Maminka Sašky, Slovensko

Po narodení našej dcérky sme sa rozhodli, že ju budeme učiť cudzie jazyky hneď odmalička. Sami sme žili v zahraničí niekoľko rokov a výhody ovládania cudzieho jazyka sme si vyskúšali na vlastnej koži. Po jej narodení sme intenzívne hľadali ten najvhodnejší spôsob, ktorý by nám pomohol simulovať prostredie s dokonalým prízvukom. Po skúške na 14 dní zdarma sme boli rozhodnutí, že je to program, ktorý musíme mať. Nielenže bolo oveľa jednoduchšie obohacovať jej slovnú zásobu, ale ešte aj moja angličtina a prízvuk sa udržiavali na rovnakej úrovni – aj keď musím priznať, že niektoré slovíčka boli nové aj pre mňa! Úprimne si myslím, že je to program, ktorý by mali mať doma všetci, ktorí by chceli, aby ich dieťa ovládalo cudzie jazyky a nemuseli sa ich ťažko učiť v škole.

Keď mala dcérka tri a pol roka prikúpili sme si Little Reader French hlavne preto, že je to jazyk s ktorým by som jej v budúcnosti nevedela pomôcť. Od prvej lekcie si “svoje obrázky” užíva, po týždni vedela spájať počuté slovo s obrázkom a po dvoch opravovala moju chabú výslovnosť! Jej schopnosť učiť sa nový jazyk a správne vyslovovať je výnimočná a všetci sa z toho tešíme a už teraz pokukujeme po ďalšom jazyku.

testi-02

Marta - maminka Eatona

Big Island, Hawaii

Program Little Reader je velmi prospěšný. To množství informací, které nám za 5 minut denně poskytuje, je neuvěřitelné. Díky lekcím s obrázky a zvukovým nahrávkam se můj syn učí nová slova, jejich význam a výslovnost, díky čemuž jim dobře rozumí a dokáže je správně používat. A nejdůležitější je to, že se na učení každý den těší! Pravidelně se mi snaží vyšplhat na kolena, když mě vidí u počítače, a žádá si „své obrázky“.

Používáním učebního obsahu v Little Reader se můj syn učí nejen nová slova a pravidla výslovnosti, ale i pravidla čtení. Little Reader jsme začali používat, když měl 3 měsíce, a pro nás, jako dvojjazyčnou rodinu, je velkou pomocí. Lekce mohu připravovat v angličtině, ale také v jiných jazycích. Dokonce mohu připravovat lekce v jazyce, který neznám, a můj syn se je přesto může naučit. Komunita rodičů, kteří používají Little Reader, je úžasná. Mohu používat lekce vytvořené jinými matkami, čímž šetřím čas a zároveň si rozšiřujeme obzory. Mnoho z těch lekcí bych sama ani neuměla vytvořit.

Bez váhání bych Little Reader doporučila kterémukoli rodiči, který by se mě zeptal na názor. Je to nástroj, díky kterému mohou dostat děti ten nejlepší start do života.

testi-24Diana – šťastná maminka Bozheny

Ukraina

Chtěla bych poděkovat tvůrcům programu, protože mi usnadnili život! Kdysi jsem trávila mnoho hodin připravováním obrázků ručně, ale teď – když máme Little Reader – je příprava lekcí velká zábava. Moje malá dcerka tento program miluje a vždycky když řeknu „čtení“, chytne mě za ruku a utíká k počítači. A když lekce skončí, začne se rozčilovat a já musím vymyslet něco opravdu vzrušujícího, abych odlákala její pozornost :-). Hodně jsem se o raném vzdělávání a metodách naučila. Věřím, že děti jsou geniální, a díky těmto programům o tom nepochybuji!

testi-21Nikolett

Maminka 4 dětí, Maďarsko

Díky programu Little Reader se všechny mé čtyři děti naučily svých 100 prvních ruských slov za 3 měsíce! Umí odpovědět na jednoduché otázky a zkoušejí otázky i tvořit. Je to úžasná pomůcka při učení cizího jazyka! Mé dvě mladší děti mají rádi slovní bleskovku (Word Flash) a kategorii se zvířátky. Najdou se tam i lekce na učení pravopisu pro starší děti. Děkujeme za takový úžasný software. Všechny mé děti se s ním již hodně naučily a ještě hodně naučí.

testi-19Mary Anne

Milující babička Jaka, Malta

Little Reader pomohl mému malému vnukovi neuvěřitelně moc, protože on teď říká mnohem více slov. Předtím, než jsme začali používat Little Reader, jsem platila nemalé peníze za logopeda. V posledních dnech jsme používali program pravidelně a musím říci, že tyto lekce jsou pro Jaka mnohem efektivnější a mnohem levnější.

Podle mě je Little Reader geniální a Jakovi i mně se velmi líbí. I přesto, že se teprve seznamuji se všemi funkcemi, chceme poděkovat tvůrcům programu, protože pomáhají 50-ti leté babičce s učením svého vnoučka.

testi-41 - BharatiBharati

Maminka Mahiki, Anglie

Naše společné učení si s Mahiki velmi užíváme. Já mluvím anglicky, jazykem hindi, tamil, marathi a trošku německy. Můj manžel mluví stejnými jazyky jako já a ještě plynně německy a rusky! Little Reader v angličtině používáme od Mahikiných 6 měsíců, i když to pro nás není cizí jazyk. Little Reader ve francouzštině a čínštině používáme od jejího 9 měsíců, ale kvůli nedostatku času si lekce příliš nepřizpůsobuje a požíváme osnovy tak jak jsou připraveny. Podle nás je schopnost mluvit několika světovými jazyky velkou výhodou. Mahiki učíme anglicky, hindi, tamil, francouzsky, španělsky a čínsky, což je v podstatě kombinace jazyků, jimiž buď sami mluvíme, nebo to jsou nejpoužívanější jazyky na světě, a nebo se nám zdají do budoucna důležité. Mahiki je pouze 17 měsíců, ale někdy máme pocit, že ty jazyky učí ona nás! Naše rodina nás ve všem podporuje a rádi se někdy vzdělávání účastní. Určitě bych tento program doporučila všem mým kamarádkám a známým.

Co si myslí učitelé?

Mezi rodiči, kteří se zúčastnili projektu testování programu Little Reader, byly dva učitelé angličtiny v 6. třídě. Poslechněte si, co oni říkají o programu Little Reader.

Mia and Greg, učitelé angličtiny v 6. třídě

Videa dětí, které se učí jazyky pomocí programu Little Reader

(Více videí dětí, které díky programu Little Reader rozpoznávají slova či čtou ve svém vlastním jazyce, najdete zde).

 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE