Bystré děti

Proč učit počítání

Proč seznamovat s matematikou už miminka a malé děti?

detske_hry_025

Již od věku 4 měsíců může začít seznamování vašeho miminka s počítáním a matematikou. Pokud tak učiníte, máte možnost poskytnout mu intuitivní pochopení základní dovednosti, kterou pak bude využívat po celý svůj život. Vašemu dítěti pomůžete jak při vývinu jeho mozku, tak při jeho obohacování, čímž mu umožníte v jeho dalším životě rychle a snadno pochopit cokoliv.

Tyto výhody samy o sobě vyzývají k učení malých dětí matematiku. Nejdůležitější důvod je však to, že:

v raném dětství má dítě jedinečnou příležitost naučit se nejen jazyk čísel, ale i možnost několikanásobně zlepšit šanci v životě vynikat s jednoduchostí a jistotou.

Jak to funguje?

detske_hry_026

Všechno je to o velmi důležité fázi vývoje. Do věku tři a půl roku okolní svět vnímají malé děti především dominantní pravou mozkovou hemisférou. Tato skutečnost umožňuje několik zajímavostí – děti mají schopnost naučit se fakta a dovednosti bez námahy a s minimálním opakováním, když si ukládají získávané informace přímo v dlouhodobé paměti. Takto mají malé děti vyvinuté úžasné schopnosti jako například okamžité pochopení počtu teček na flash kartách bez jejich počítání, jak to dokážou i někteří učenci.

Jinými slovy, děti jsou schopné, jak to i názorně předvádějí, osvojit si dovednost okamžitého rozlišení rozdílu například mezi 48 a 49. Děti schopné udržet si tuto dovednost dokážou provádět zdánlivě komplexní matematické úkony bez kalkulačky, a to pak i v době, kdy jejich levá mozková hemisféra převezme dominanci. (Pro nás ostatní čísla budou muset zůstat abstraktním pojmem s tím, že použití kalkulačky bude zřejmě nevyhnutelné při podobných úlohách, jako je násobení dvou, či trojmístných cifer). Tato plynulost, kterou Glenn Doman nazývá „jazyk čísel“, může vaše dítě obdarovat! Dítě dostává klíč potřebný k pochopení úkolů, které jsou pro většinu z nás celoživotní frustrací! A navíc má dítě v sobě dar, kdy je při řešení úloh jeho hlavním pocitem pocit potěšení!

Výhody na celý život

detske_hry_014

Vynikání v matematice není jedinou výhodou. Jsou zde mnohé další, které se dají získat. Jiné schopnosti, jako například rychlé učení bez námahy – vztahují se přímo ke všemu, s čím se bude vaše dítě ve svém životě setkávat. Ať už je to čtení, fyzické aktivity, encyklopedické znalosti, nebo dokonce i prostorové a logické myšlení.

Důvodem je, že učení matematiky procvičuje pravou mozkovou hemisféru během její dominance ve vývinu vašeho dítěte. Tím se nejen udržují již vzniklá nervová propojení, která by jinak byla buď nepoužívaná, nebo by eventuálně zanikla, ale vznikají i nervová propojení nová. Procvičováním mozku vašeho miminka ho učíte nejen matematiku, ale současně mu usnadňujete lehčí i samotné učení se. A to je jistě ještě lákavější bonus za každodenních pár minut strávených ukázováním flash karet vašemu dítěti!

 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE