Bystré děti

Návštěva tatínka ve vězení

Návštěva tatínka ve vězení

Sesame Street vyrobilo klip pro děti, jejichž rodič je ve vězení. Video je animované, popisuje velmi těžké téma, přesto mě to bere za srdce…

Přepis videa:

„Tohle je moje oblíbená fotka mě a mého táty. Kdysi mě tatínek často brával do parku, ale právě teď nemůže, protože je ve vězení.

Dnes ho jdeme navštívit. Já a moje máma a můj malý bratr Michael – pojedeme autobusem. Během cesty nám maminka připomíná pravidla, která platí ve vězení. Můžeme s tatínkem mluvit, vidět ho, ale nebude nám dovoleno se ho dotknout. Už se nemůžu dočkat, až ho uvidím.

Stěny jsou ve vězení vysoké a je tam všude spousta bran a drátů. Držím se mámy za ruku o něco pevněji, když vcházíme dovnitř, a ona mě ujišťuje, že je vše v pořádku. Někdy musíme dlouho čekat, než můžeme tatínka vidět. Procházíme hlasité brány, které se otevírají a pak za námi zavírají. Pak jdeme do další místnosti, kde musíme opět čekat.

Konečně můj táta přichází. Jeho vlasy jsou trochu delší než minule. Je to skvělé ho vidět. Zpočátku zapomenu všechno, co mu chci říct, ale pak začneme mluvit a je to jednodušší. Táta říká, jak je na nás pyšný, že mamince doma se vším pomáháme a jak se učíme. Je to těžké, když se navzájem nemůžeme dotknout nebo se obejmout, ale tatínek mi posílá vzduchem polibek. Říkám mu, že si ho schovám na později.

Dřív, než si to uvědomíme, je už čas jít. Nechci se loučit. Přála bych si, aby tatínek mohl jít s námi, ale toto je místo, kde musí být, protože porušil zákon. Ale všichni se těšíme na příště, až znovu přijdeme tatínka navštívit.

V autobuse, když jedeme zpátky domů, myslím na tatínka, co asi ve vězení dělá.  A vím, že na mě bude myslet stejně tak, jak já myslím na něho.“

 

Toto video bylo vytvořeno: Sesame Street a XYZ Studios. Titulky www.bystredeti.cz

 

 

ZDARMA RYCHLOKURZ (NE)VÝCHOVY DĚTÍ

Získejte zdarma návody a postupy, jak snadno a trvale vyřešit 5 nejčastějších problémů s dětmi… bez křiku, pohlavků a zbytečného pláče.

ZDARMA MALOVÁNÍ S BÁSNIČKOU

Získejte ZDARMA přístup k básničkám s malováním – k videonávodům s postupy, jak za pomocí básničky malovat krok za krokem jednoduché dětské obrázky.

ZDARMA rychlokurz raného vzdělávání

Chcete se dozvědět víc o raném vzdělávání? Získejte přístup ke třem videím rychlokurzu raného vzdělávání ZDARMA.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku

… a nepropásněte žádnou novinku o raném vzdělávání či vzdělávací video pro vaše dítě.

Přidejte se k nám do Facebook skupiny

… a inspirujte se, ptejte se, diskutujte s ostatními maminkami, které rané vzdělávání zajímá (stimulace novorozence, znakování batolat, rané učení cizího jazyka, matematiky či hudby, tvoření s dětmi, pohybové aktivity,….)

 

Bez komentáře

Zanechte komentář

 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE