Bystré děti

Cesta k muzice a hře na klavír

Cesta k muzice a hře na klavír

Účinky hudby na rozvoj mozku v raném věku jsou obrovské…

Lenička, které je teď 8 let, hraje na klavír v ZUŠ  pouze rok a půl a přesto je vybírána, aby reprezentovala ZUŠ na různých akcích a  koncertech.

Ani já, ani její tatínek nemáme žádné hudební vzdělávání. Přesto jsem jí od malička zpívala, hrály jsme na dětské hudební nástroje, zpívaly a tančily písničky s pohybem, používaly raně vzdělávací programy jako je Little Musician a Little Reader a hrály spoustu dalších raně-vzdělávacích her…

… protože vhodná stimulace mozku malého dítěte v raném věku může položit základy případného úspěchu v budoucnosti. Proč vývoj mozku nepodpořit vhodnými aktivitami, když je to v raném věku tak jednoduché, zábavné a přitom účinné?

Vím, že je mnoho nadaných dětí. Vím, že je mnoho malých dětí, které se učí hrát na nějaký hudební nástroj. Přesto jsem moc ráda, že jsem s Leničkou dělala všechny ty raně-vzdělávácí aktivity. Že jsem zaplatila všechny ty raně-vzdělávací programy, které jsme spolu potom dělaly a staly se běžnou součástí „mého života na rodičovské“… Proč?

Protože jsem chtěla Leničce dát šanci, aby – až se jednoho dne rozhodne, co chce dělat a čemu se chce opravdu věnovat – měla ten nejlepší základ pro veškerý budoucí rozvoj a své vášně….

A teď je moje dítě šťastné, protože hraní na klavír miluje. Paní učitelka v ZUŠ ji před týdnem vezla k paní profesorce na konzervatoř do Teplic a ta je ochotná jí dávat každý měsíc soukromé konzultace, protože v Leničce vidí velký potenciál… Lenička je z toho nadšená.

A co víc si rodič může přát než zdravé a spokojené dítě, které je nadšené z toho, co dělá a co se mu daří?

 

A proč je hudební výchova tak důležitá? Pro podrobnější článek klikněte zde.

Chcete také pomoci rozvíjet vrozené hudební nadání vašeho malého dítěte? Program Little Musician vám může pomoci.

 

ZDARMA rychlokurz raného vzdělávání

Chcete se dozvědět víc o raném vzdělávání? Získejte přístup ke třem videím rychlokurzu raného vzdělávání ZDARMA – www.bystre-deti.cz

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku

… a nepropásněte žádnou novinku o raném vzdělávání či vzdělávací video pro vaše dítě.  https://www.facebook.com/bystredeti.cz

Přidejte se k nám do Facebook skupiny

… a inspirujte se, ptejte se, diskutujte s ostatními maminkami, které rané vzdělávání zajímá (stimulace novorozence, znakování batolat, rané učení cizího jazyka, ….)  https://www.facebook.com/groups/bystredeti

 

Bez komentáře

Zanechte komentář

 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE