Bystré děti

RANÉ VZDĚLÁVÁNÍ MÁ V USA PRIORITU

RANÉ VZDĚLÁVÁNÍ MÁ V USA PRIORITU

Potřeba Ameriky nabídnout pevné vzdělávací základy nejmladším obyvatelům nebyla nikdy naléhavější. Tím, že prezident Obama vytyčil za klíčovou prioritu jeho funkčního období právě vzdělávání dětí, uznal, že vzdělávání dětí od jejich nejútlejšího věku je kritickým bodem určujícím jejich úspěch v budoucnosti. Samozřejmě tak, jak řekl v předvolební debatě v září 2007, „odstranění mezer ve vzdělání zahrnuje zajištění toho, aby děti byly na školu připraveni v den, kdy do ní nastoupí.“

pic-030_Obama_

V předvolební debatě v lednu 2008 Barack Obama zdůraznil: „To, s čím se neustále setkáváme je, že i malé děti, které začínají školní docházku, již zaostávají. Proto jsem řekl, že se chystám investovat biliony dolarů do raného vzdělávání dětí, abychom zajistili našim malým Afro-Američanům, Latino-Američanům, ale i mladým chudým každé rasy, že se jim dostane takový druh pomoci, jaký potřebují… Za každý dolar, který použijeme na rané vzdělávání dětí, dostaneme 10 dolarů zpět ve zvýšené úrovni vzdělání. Toto je závazek, který musíme co nejdříve splnit. “

 

Programy Head Start & Early Head Start

Tradičně se vzdělávání dětí v USA zaměřuje na věk 3 až 5 let. Je to věková skupina, kterou se zabývá od roku 1965 celostátně podporován Head Start / HS / program, kterému předchozí Bushova vláda zastavila financování. HS nabízí nezbytné zdravotní, vzdělávací a podpůrné služby pro nemajetné rodiče a děti. Prezident Obama zaručil financování tohoto programu.

Nedávno dětští odborníci a politici zůstali překvapeni nad důkazy o tom, že vzdělávání dětí by mělo začít mnohem dříve – již od narození. Protože víme, že kritickým momentem pro rozvoj mozku je období do 3 let, začít se vzděláváním později se může promítnout do života dětí. V mnoha případech promešká tzv. „otevřené okno možností“ k uskutečnění pozitivních změn. Jako uznání tohoto americká vláda v roce 1995 založila Early Head Start / EHS / program, aby zajistila péči o děti od 0 do 3 let.

Nabízením pomoci a podpory těhotným ženám a rodičům s dětmi od 0 do 3 let EHS zajišťuje nenahraditelnou službu společnosti. Navzdory nabízené službě tuto možnost mohou v současné době využít pouze 3% všech, kteří přicházejí v úvahu. Prezident Obama dal příslib, že velikost EHS se čtyřnásobně zvětší a my ostatní můžeme jen doufat, že svůj slib dodrží.

Na žádné dítě se nezapomenepic-030_Obama

Prezident přislíbil upravit NCLB / No child left behind-program vytvořený zlepšit školní úspěšnosti / tak, že se zvýší sledované standardy a rodičům se poskytne větší svoboda při výběru školy pro své dítě. Myšlenka to byla dobrá, ale školy měly problémy s realizací. Následující měsíc napsal Obama na jedné online předvolební diskusi „propagace NCLB byla nepravdivá v tom, že se neklade důraz na zlepšování systému vzdělávání. Je pro nás nezbytné, abychom zlepšili systém vzdělávání, pokud chceme zůstat konkurence schopni v dnešní ekonomické situaci „.

Uvidíme, zda tato vláda USA dodrží předvolební sliby zvyšování úrovně raného vzdělávání v celé zemi. V těchto tvrdých časech je to příležitost, kterou si nemohou dovolit promrhat.

 

ZDARMA rychlokurz raného vzdělávání

Klikněte na obrázek, vyplňte email a získejte přístup ke třem videím rychlokurzu raného vzdělávání.

RYCHLOKURZ banner na FB_CZ

 

 

Bez komentáře

Zanechte komentář

 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE