Bystré děti

Archive

Jak najít čas na cvičení na materske

Když se žena stane maminkou, najednou se vše změní…. A nejen z toho srdečního hlediska :-). Každá maminka totiž dobře ví, že mateřská dovolená má prostě „špatný název“.  Ale – lze najít způsoby, jak si něco z těch starostí a povinností aspoň trochu ulehčit. Nošení v šátku umožní kontakt s dítětem, když je potřeba něco dělat, uklízení formou hraní a vyprávění dítěti, co právě dělám, je úžasný způsob, jak dítě rozvíjet, věnovat se mu a při tom něco udělat.. A jde toho mnohem víc… (Pokračování textu…)

Celý článek

Složte s dětmi ubrousek na vánoční stůl!

Jestli chcete o vánocích překvapit své milované nebo něčím novým okořenit báječnou atmosféru vánoc, zkuste pro štědrovečerní večeři se svými dětmi vykouzlit krásný vánoční stromeček – jednoduše z ubrousku! Jednak to bude na vánočním stole nádherně vypadat, ale také pomůžete svému dítku se rozvíjet! Cílem jakéhokoliv skládání ubrousku jakožto aktivity, jež rozvíjí dítě, je přesné skládání jako nácvik pro mnoho úkolů běžného života, přesnost, koncentrace, koordinace pohybu, samostatnost a nezávislost, ale i příprava na budoucí psaní.

Mnoho šťastných okamžiků při tvoření s vašimi bystrými dětmi!

(Pokračování textu…)

Celý článek

Technologie nikdy nenahradí lásku

V dnešním dynamickém a rychle se měnícím světě má technologie své místo. V mnoha ohledech pomáhá zjednodušit si život.

I v raném vzdělávání má technologie své místo, protože díky počítačům a internetu je rané vzdělávání hrou  jednodušší pro rodiče na přípravu i ovládání a mnohem zábavnější pro děti. Ale… (Pokračování textu…)

Celý článek

ZNAKOVÁNÍ BATOLAT V PRAXI

Znakování se stalo běžnou součástí mého každodenního života s mými dvěma dcerami, když byly ještě malé a neuměly mluvit. Většinu času jsem nedržela v ruce kameru, abych neverbální komunikaci svých dcer natočila :-), ale zde je sestřih těch málo okamžiků, které se mi náhodou podařilo zachytit. Všem rodičům malých děti znakování rozhodně doporučuji!  …

(Pokračování textu…)

Celý článek

Po pádu znovu vstát…

Fyzický rozvoj jako součást raného vzdělávání je více o překonávání sebe samého než o soutěžení s ostatními. Dávejme svým dětem od malička maximum příležitostí k pohybu a ke zdokonalování sebe sama!

Děti věří, že jde všechno. Pro děti neexistuje nemožné. Jsou ochotny zkusit a usilovat o cokoli. Mají výjimečné vidění světa. Je úžasné, jak dokážou po pádu znovu vstát a nevzdat to… Rodiče, podporujme je v tom a učme se od nich!

🙂 Radost ze zvládnutého a z překonání nezdarů je nejdůležitější. A diplom nebo medaile je jen třešnička na dortu.

(Pro VIDEO klikněte na „celý článek“.) (Pokračování textu…)

Celý článek

Další dětská vášeň – gymnastika

(Pro video klikněte na „celý článek“.) Další vášní mé dcery je kromě muziky a hry na klavír také sportovní gymnastika. Začínala moderní gymnastikou a teď dělá 15 měsíců sportovní gymnastiku. Na gymnastických závodech v Děčíně 10.5.2014 – Děčínská kotva o pohár Věry Čáslavské – měla dokonce tu čest osobně se potkat s držitelkou zlaté olympijské medaile paní Věrou Čáslavskou.

O týden později se zúčastnila krajského přeboru v Liberci. Po loňském úspěšném prvním místě v základním stupni se letos umístila na krásném třetím místě. Nejkrásnější na tom je, že i přes přes všechny pády či nezdary na tréninku jí to velmi baví!

 

I fyzický rozvoj je pro malé dítě velmi důležitý a je nedílnou součástí raného vzdělávání. Málokdo ale ví, že fyzický rozvoj má velký vliv i na intelektuální rozvoj. Fyzický rozvoj jako součást raného vzdělávání je více o překonávání sebe samého než o soutěžení s ostatními.

Děti věří, že jde všechno. Pro děti neexistuje nemožné. Jsou ochotny zkusit a usilovat o cokoli. Mají výjimečné vidění světa. Je úžasné, jak dokážou po pádu znovu vstát a nevzdat to… Rodiče, podporujme je v tom a učme se od nich!

Dávejme svým dětem od malička maximum příležitostí k pohybu a ke zdokonalování sebe sama! A užívejme si každý úsměv, který vaše dítě díky pohybu má!

(Pokračování textu…)

Celý článek
 • Facebook

 • Ocenění programu

 • 30-ti denní garance

  garanciaJsme tak přesvědčení o vaší spokojenosti s našimi produkty, že vám nabízíme 30-ti denní záruku na vrácení peněz!
 • Už mám na Bystré děti.cz zřízený účet:


  Zapomněli jste heslo?


  Nemáte ještě na Bystré děti.cz účet?

  Registrujte se prosím ZDE